Сьогодні народне цілительство переживає черговий підйом. Люди зневірилися в можливостях офіційних ескулапів. Але далеко не кожен цілитель гідний того, щоб довірити йому своє здоров’я.
У свої сорок років Ніна Петрівна відчуває себе п’ятдесятирічною. Зараз їй вже здається, що головний біль народився разом з нею. Часом вона страждає так, що не може приготувати родині вечерю, не кажучи вже про службові обов’язки. Нещодавно знайома дала їй заповітну адресу: «Піди, це такий травник, від усіх хвороб лікує!». Травник, який виявився повним чоловіком років сорока п’яти, впустив Ніну в простору квартиру, відремонтовану не без шику. Не давши відвідувачці навіть рота розкрити, він впевнено сказав: «Про вашу проблему я знаю. Вам трави на яку суму?». Розгубившись, Ніна простягнула 50 грн. — все, що було в неї в гаманці. Травник взяв гроші і відсипав у паперовий кульок якоїсь трави з великого мішка. «Заварюйте і пийте, поки все не вип’єте». Ніна сумлінно лікувалася невідомим зіллям, відпущеним суворо «за прейскурантом», але полегшення так і не настало. На щастя, не стало і гірше. Видно, травичку досвідчений цілитель відпускав зовсім нейтральну.
На жаль, зустрічаються ситуації гірші. Відчуваючи страх перед операцією, люди готові довіритися кожному, хто обіцяє зцілення без скальпеля. Грім для тридцятирічного Миколи вдарив раптово і страшно. Лікарі визначили злоякісну пухлину і призначили термінову операцію. Але родичі відмовили, переконавши піти до біоенергетика. Півроку Микола лікувався нетрадиційним методом, але краще не ставало. Коли він, зовсім змучений, схудлий на 20 кг, прийшов в онкоцентр, було вже пізно. Оперувати лікарі не взялися.
Напевно, будь-який лікар може навести десятки подібних історій. Зрозуміло, нетрадиційна медицина існувала століттями, по крупинці, від батьків до дітей передаючи безцінний народний досвід. Вік деяких рецептів обраховується тисячоріччями! І завжди існували люди, наділені від природи незвичайними здібностями зціляти, полегшувати страждання. На жаль, цілителів з Божою іскрою не так вже й багато. Набагато частіше на цю хлібну ниву ступає нога шарлатанів від медицини, які у кращому випадку мають за спиною лише якісь сумнівні курси. А створити рекламу сьогодні — не проблема. Були б гроші. Як же визначити, до кого ви потрапили на прийом — до генія чи до афериста?
Часом наша вихована з молоком матері законослухняність відіграє з нами поганий жарт. Звиклі до того, що в «законній» поліклініці ні про що запитувати не можна, тому що і без питань нас там ледве терплять, ми переносимо цей стиль спілкування в приймальню народного цілителя. Чомусь більшість пацієнтів соромляться поцікавитися, чи є в нього який-небудь диплом, ліцензія Міністерства охорони здоров’я, нарешті, право займатися лікарською діяльністю. Шарлатани щосили цим користуються.
— Будь-який лікар, до якого ви йдете зі своїми проблемами, будь він терапевт чи біоенергетик, зобов’язаний мати пакет визначених документів, - говорить головний позаштатний фахівець з народної і нетрадиційної медицини Міністерства охорони здоров’я України Валерій Поканевич. - Одержати ліцензію на право лікування не так просто. Насамперед претендент повинен пройти два етапи атестації: теоретичний і практичний. На першому етапі комп’ютер визначить рівень знань претендента. «Питома вага» правильних відповідей повинна становити не менше 80 відсотків. Тільки в цьому випадку результати тестування заносять в атестаційні карти, і людина одержує право перейти до другого етапу.
У ході практичної оцінки діяльності претендент на звання цілителя зобов’язаний у клінічних умовах випробувати свою методику — як мінімум на десятьох пацієнтах. Спеціальна комісія порівнює об’єктивні і суб’єктивні результати лікування і діагностики. Якщо ефект лікування становить не менше 80 відсотків, претенденту видається атестат на право проведення лікувальної діяльності. Документ цей не безстроковий, як іноді намагаються запевнити своїх пацієнтів деякі цілителі, а видається терміном на три роки. Після цього потрібна повторна атестація, якої багато хто не витримує.
За останні п’ять років в Україні пройшли офіційну атестацію лише 1 тис. осіб. А насправді практикує, за найскромнішими підрахунками, близько 15 тис. різноманітних цілителів.
Часто відбуваються парадоксальні речі. Сумніваючись у компетенції традиційних лікарів, люди чомусь беззастережно довіряють цілителям, про яких мало що знають. Іноді навіть те, що на боязке запитання про ліцензії цілитель відмовляє, їх не насторожує. Але ж вони довіряють цій людині не тільки гроші, але і здоров’я.
— Перш ніж йти до цілителя, необхідно пройти ретельне обстеження: УЗД, тестування, аналізи, — говорить головний спеціаліст комітету з питань народної і нетрадиційної медицини Міністерства охорони здоров’я України Тамара Герасименко. — Тоді у випадку несумлінного лікування вам буде легше довести свої претензії. Друга обов’язкова умова — свідчення вашого перебування на прийомі. Обов’язково треба простежити, щоб лікар заніс у картку відомості про ваш діагноз і призначене ним лікуванні. Якщо ви відчуваєте, що в результаті лікування ваш стан не покращився, а то й погіршився, поговоріть з цілителем. Якщо він продовжує заспокоювати вас нічого не значущими словами, насторожтеся. Можливо, буде краще припинити лікування. Коли ваші відносини вже зайшли в безвихідь (лікування не приносить користі, а лікар не бажає повертати гроші), ви можете звернутися до суду або прокуратури. Але для цього необхідно запастися перерахованими вище документами. Можна підстрахувати себе на самому початку. У нас створена комп’ютерна база даних на всіх цілителів, що мають атестати. Ви можете зателефонувати сюди й одержати необхідну інформацію про людину, яка вас цікавить.
Щоб переконатися в чесності цілителя, є одне нескладне правило. Як тільки вам скажуть, що «тут лікують всі хвороби», біжіть від цього цілителя подалі. По-перше, лікувати відразу всі хвороби не може ніхто, і чесний цілитель не візьме на себе такої відповідальності. По-друге, згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України №195, існує список послуг і захворювань, лікувати які народним цілителям категорично заборонено: онкологічні захворювання; венеричні, заразні шкірні захворювання і СНІД; наркоманію і психічні хвороби; хірургічні втручання, у тому числі аборти; видачу висновків про психічний стан здоров’я; лікування ускладнень вагітності; проведення розрахованих на масову аудиторію лікувальних сеансів з використанням методів гіпнозу.
Якщо обраний вами лікар береться за ці захворювання, значить, він свідомо порушує закон або взагалі не знає про нього, оскільки не проходив атестації.
Поцікавившись атестатом на право лікування, не забудьте запитати, чи є в цілителя диплом про вищу медичну освіту. Якщо немає — він зобов’язаний приймати пацієнта тільки в присутності дипломованого лікаря. Всі інші форми співпраці виключені.
Останнім часом великою популярністю почала користуватися рефлексотерапія й акупунктура (на третьому місці після біоенергетики і фітотерапії). З’явилося і багато «спеціалістів» з голковколювання, за спиною в багатьох з них — лише якісь курси.
— Акупунктура — це прерогатива людей з вищою медичною освітою, які пройшли до того ж спеціалізацію, — говорить Тамара Герасименко. — Тому насамперед пацієнт повинен поцікавитися, чи є в рефлексотерапевта медичний диплом.
Народна і нетрадиційна медицина — могутній і дуже дієвий лікувальний засіб. Але тут, як в і медицині взагалі, важливо не забувати про заповідь «Не нашкодь». Не піддавайтеся гіпнозу привабливих обіцянок, за якими може стояти порожнеча. Перш ніж віддавати своє здоров’я в чиїсь руки, не полінуйтеся перевірити, наскільки вони чисті.
Источник: Газета "Рівне вечірнє" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Не віддавайте здоров’я в нечисті руки"